Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Recept na muffiny k nedeľnej pohode.

Pridané
recept na Muffiny s bio arónia smoothe práškom

Sú ovocné šťavy skutočne zdravé?

Pridané
Okolo bio ovocných štiav vniklo veľa mýtov, ktoré spochybňujú ich účinky. Ako sa teda zorientovať a vybrať si to najlepšie pre zdravie?

Arónia čiernoplodá

Pridané
Plody arónie majú vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov. Arónia je predmetom záujmu vedcov vďaka svojmu tmavo purpurovému, takmer čiernemu sfarbeniu, ktoré vzniká vysokým obsahom fenolových zlúčenín, najmä antokyánov. Celkový obsah antokyánov je 1 480 mg na 100 g čerstvých bobúľ a proantokyanidinov 664 mg na 100 g. Obe hodnoty patria k najvyšším meraným množstvám v rastlinách

Prečo si vyslúžila pomenovanie čierne zlato?

Pridané
Arónia čiernoplodá (lat. Aronia melanocarpa) iným menom jarabina čierna, temnoplodec alebo chokeberry. Rastlina arónie čiernoplodej je opadavý ker dorastajúci do výšky 0,5-3m, ktorý je na jeseň krásne do červeno—oranžova sfarbený. Arónia patrí do čeľade ružovité (Rosaceae) a je vzdialene príbuzná s hruškou a jarabinou.

Arónia: čierny liek z prírody

Pridané
Poznáte jarabinu čiernu? Podobá sa na tú červenú, ktorú obľubujú vrabce, ale túto s tmavými bobuľami by sme mali mať v láske my, ľudia. Plody drobného kríka odborne zvaného arónia patria bezpochyby k tomu najlepšiemu, čo môžeme nášmu telu ponúknuť.

Pomôže vám zbaviť telo škodlivých látok

Pridané
Dajte si zopár plodov čierneho superovocia denne a budete fit. Pomôže vám zbaviť telo škodlivých látok a ochráni vás pred voľnými radikálmi. Navyše má mnoho pozitívnych zdravotných účinkov, a to vďaka veľkému množstvu vitamínov a minerálov. Tento prírodný zázrak sa nazýva Aronia melanocarpa a pestuje sa aj u nás na Slovensku!